Kumppanisi energiahankkeissa

Meistä

MAB Powertec Oy tarjoaa projektipalveluita, suunnittelua, hankeselvityksiä sekä ympäristöteknistä osaamista. Meillä on kokemusta useiden projektien johtamisesta ja osaamisemme on karttunut monissa haastavissa tehtävissä etenkin uusiutuvan energian hankkeissa.

Lue lisää

Asiakkaamme

Asiakaskuntamme koostuu uusiutuvaa energiaa hyödyntävistä voima- ja lämpölaitosten omistajista sekä toimittajista. Lisäksi työskentelemme muiden projektitoiminnan parissa toimivien teollisuuden yritysten kanssa.

Lue lisää

Palvelut

Lämmöntuotantopalvelut

Asiakkaanamme saat osaavaa suunnittelu- ja projektipalvelua. Palvelumme soveltuvat olemassa oleville laitoksille ja uusiin laitoshankkeisiin.

Asiantuntijapalvelut

Olemme mukana sekä kotimaisissa että kansainvälisissä hankkeissa. Autamme asiakkaitamme niin suunnittelussa kuin arviointitehtävissäkin.

Voimalaitospalvelut

Meiltä saat niin suunnittelua, valvontaa kuin projektien johtamista. Asiantuntijamme toimivat voimalaitostoimituksissa maailmanlaajuisesti.

Elinkaaripalvelut

Elinkaaripalvelumme huolehtivat siitä, että laitokset ovat suunniteltu ja toteutettu asiantuntevasti sekä ympäristön näkökulmat huomioon ottaen.

 

Aurinkoenergiapalvelut

Asiantuntijamme avustavat aurinkoenergiaratkaisuissa teollisuus- ja kiinteistökohteissa.

Ympäristöpalvelut

Palvelemme asiakkaitamme ympäristönsuojelun, energiansäästön sekä päästöjenhallinnan projekteissa tarjoamalla ympäristöteknistä osaamista ja ratkaisuja.

Ajankohtaista

Joukkoomme liittyi uusia osaajia

Maaliskuun puolella MAB Powertec toivotti tervetulleeksi kolme uutta työntekijää! Ville Jokelainen ja Niko Salonen aloittivat

MAB Powertec täytti 4 vuotta!

  Perjantaina 22.3.2019 MAB Powertec täytti 4 vuotta. Juhlistimme yhdessä tätä merkkipäivää juhlalounaalla ja samalla

MAB Powertecin Elinkaari -kehityshanke on nyt käynnistynyt!

MAB Powertecin Elinkaari-kehityshanke on nyt käynnistynyt! Kehityshankkeeseen liittyvä diplomityö käynnistyi helmikuussa ja sen on määrä

Yhteystiedot

Marko Borg

Johtaja

Projektit ja myynti

+358 40 5561067

marko.borg@mabpowertec.fi

Tuomo Renkonen

Suunnittelupäällikkö

Energia ja ympäristö

+358 40 8255907

tuomo.renkonen@mabpowertec.fi

Jouni Hämäläinen

Asiantuntija

Energia ja laadunhallinta

+358 50 3851013

jouni.hamalainen@mabpowertec.fi

Wolfgang Ludwig

Projektipäällikkö

Projektit ja myynti

+358 40 1366151

wolfgang.ludwig@mabpowertec.fi

Meri Bergholm

Projektipäällikkö

Projektit ja myynti

+358 40 4838284

meri.bergholm@mabpowertec.fi

Markus Merta

Asiantuntija

Ympäristö ja aurinkoenergia

+358 40 7738758

markus.merta@mabpowertec.fi

Pasi Mäenpää

Suunnittelija

+358 40 8086961

pasi.maenpaa@mabpowertec.fi

Niko Raami

Projekti-insinööri, suunnittelija

+358 40 6707583

niko.raami@mabpowertec.fi

Katja Räsänen

Projekti-insinööri

+358 40 5328525

katja.rasanen@mabpowertec.fi

Marika Annila

Markkinointi- ja myyntikoordinaattori

+358 40 5230551

marika.annila@mabpowertec.fi

Niko Salonen

Projekti-insinööri

+358 40 1473402 

niko.salonen@mabpowertec.fi

Ville Jokelainen

Projekti-insinööri

+358 40 1473416

ville.jokelainen@mabpowertec.fi

MAB Powertec Oy

Finlaysoninkatu 7, 4krs
33210 Tampere

Puhelinvaihteemme:
06 781 2199

Sähköposti:
info@mabpowertec.fi

Ota yhteyttä

Yhteydenottolomake

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.